Rocquencort fazuľa nízka kríková  bez vlákien 45 g

Rocquencort fazuľa nízka kríková bez vlákien 45 g

Počet hodnotení: 0 Objednávky (2)
1,70 €
Kód produktu: 160220240001
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Rocquencourt je veľmi skorá odroda nízkej, skoro trpasličiej odrody fazule do 50cm výšky. Odroda s čiernymi zrnami. Je bujná a veľmi produktívna. Struky sú rovnomerné žlto-zlatej farby, 15 cm dlhé...

Popis produktu

Rocquencourt je veľmi skorá odroda nízkej, skoro trpasličiej odrody fazule do 50cm výšky. Odroda s čiernymi zrnami. Je bujná a veľmi produktívna. Struky sú rovnomerné žlto-zlatej farby, 15 cm dlhé, veľmi mäsité, jemné a bez vlákien. Plody môžeme použiť na priamu spotrebu, mrazenie i konzerváciu.

Pestovanie.
Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy s výhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ju zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, ak teplota pôdy neklesá pod 10 stupňov C a pôda je dostatočne zásobená vlahou, čo býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka siatia - 4 až 7 cm u fazule kríčkovej, 6 - 8 cm u fazule tyčkovej. Kultivujeme iba do začiatku kvetu, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje padanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. Závlaha do začiatku kvetu a v suchých rokoch zvyšuje úrodu strukov.

HTS 200 - 320 g.
1 g osiva obsahuje 4 - 5 semien.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Aromas stálerodiaca jahoda kontajner  P10cm
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Compacta marhuľa  samoopelivá letná prostokorenná podpník myrobalán