Shin-tso moruša zakrpatená veľkoplodá kontajner C5L

Shin-tso moruša zakrpatená veľkoplodá kontajner C5L

Počet hodnotení: 0 Objednávky (19)
21,00 €
Kód produktu: 010820230002
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Moruša Shin-Tso je ker alebo nízky strom do 2m so širokou korunou, preto je vhodná do malých záhrad, na terasy, balkóny.... Plody sú po dozretí čierne asi 3cm dlho pretiahnuté, jedna z najchutnejších odrôd s intenzívnou vôňou veľmi sladká. Plody d...

Popis produktu

Moruša Shin-Tso je ker alebo nízky strom do 2m so širokou korunou, preto je vhodná do malých záhrad, na terasy, balkóny.... Plody sú po dozretí čierne asi 3cm dlho pretiahnuté, jedna z najchutnejších odrôd s intenzívnou vôňou veľmi sladká. Plody dozrievajú v lete júl - august. Veľmi bohato rodiaca.. Je to odroda prispôsobivá klimatickým podmienkam. Pre svoju odolnosť voči chorobám je zaujímavá pre ekologické pestovanie.

Moruša patrila dlhú dobu medzi naše tradičné ovocie, ktoré sa postupom času vytratilo. V tejto dobe sa dostáva viac a viac do povedomia. Patrí medzi medonostné rastliny s podlhovastými plodami, podobnými maline. Preto sa nazýva aj ako stromový malina. Je nenáročná na pestovanie, bez chemickej ochrany, vhodná do južných svahov s vlhkými pôdami. Z jedného stromku je možné získať z 70-100 kg sladkokyslých plodov. Majú liečivé, protizápalové účinky, využívajú sa nielen plody, ale i listy či kôra. Moruša má čierne (morus nigra), biele ( morus alba) a červené (morus rubra) sfarbené plody.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks