Titan jarabina kríženec  veľké strapce

Titan jarabina kríženec veľké strapce

Počet hodnotení: 0 Objednávky (1)
Kód produktu: 0508008
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Jarabina (Sorbus aucuparia x Aronia melanocarpa) Titan je kríženec jarabiny a arónie, má plody veľmi sladké bez tanínu, mierne trpké. Sfarbené do červeno-fialova, veľké malvičky, veľké strapce, chuť je príjemná sladká, mierne trpká. Odroda je výbo...

Dostupné možnosti

Popis produktu

Jarabina (Sorbus aucuparia x Aronia melanocarpa) Titan je kríženec jarabiny a arónie, má plody veľmi sladké bez tanínu, mierne trpké. Sfarbené do červeno-fialova, veľké malvičky, veľké strapce, chuť je príjemná sladká, mierne trpká. Odroda je výborna na výboru likera. Skladovanie je možné až 3-4 mesiacov, dozrieva od polovice septembra. 
Pri jarabine si mnohí myslia, že je jedovatá, ale naopak je vhodná na konzum s priaznivým liečivým účinkom. Má červené plody  s vysokým obsahom organických kyselín, cukru, trieslovín a pektínu. Plody dozrievajú na kozum až po namrznutí, je výborný na zaváranie, džemy a mnoho iné.
Pochádza z oblastí Stredozemného mora, na Slovensku sa pestuje hlavne na JZ a J. Táto odroda je vhodná aj do vyšších, nepriaznivých klimatických oblastí.   
Jarabina je stredne veľký strom, koruna je menšia, jednoduchá na pestovanie, je samoopelivá. Na jar kvitnú veľmi pekné veľké, krémovo biele kvety, na jeseň sa listy sfarbujú do červena. Dorastá do výšky 5m.
Rez sa vykonáva hlavne výchovný, po zapostovani korunky sa vykonáva skôr občas udržiavací rez. 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks