Water Saver Barenbrug odolná suchu

Water Saver Barenbrug odolná suchu

Počet hodnotení: 0 Objednávky (14)
10,50 €
Výrobca: Barenbrug
Kód produktu: 141220200004
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Porazte sucho s trávnou zmesou Water Saver, ktorá potrebuje menej vody! Dlhšie obdobia sucha môžu vážne poškodiť váš trávnik. Riešením tohto problému je Water Saver. Kým iné odrody trávy v takejto situácii vysychajú, Water Saver si zacho...

Dostupné možnosti

Popis produktu

Porazte sucho s trávnou zmesou Water Saver, ktorá potrebuje menej vody!

Dlhšie obdobia sucha môžu vážne poškodiť váš trávnik. Riešením tohto problému je Water Saver. Kým iné odrody trávy v takejto situácii vysychajú, Water Saver si zachováva zelenú farbu vďaka odrodám s vysokoku toleranciou voči suchu a vysokým teplotám. Vďaka hlbokým koreňom môže zmes Water Saver získavať vodu z hlbších vrstiev pôdy.

Dlhotrvajúce sucho môže vážne poškodiť váš trávnik. Osivo Water Saver tomuto problému predchádza. Zatiaľ čo iné rastliny vyschnú, Water Saver zostáva zelený. Odrody zvolené výskumom spoločnosti Barenbrug, ktoré sú obsiahnuté v zmesi Water Saver, majú vynikajúcu znášanlivosť sucha a tepla.

Zmes Water Saver obsahuje kostravu trsťovitú, mätonoh trváci a lipnicu lúčnu vyšľachtené spoločnosťou Barenbrug. Odrody lipnice lúčnej od spoločnosti Barenbrug sú známe svojou vysokou odolnosťou a schopnosťou regenerácie po obdobiach sucha. Zatiaľ čo iné odrody neprežijú suché a horúce podmienky, napríklad odroda Barimpala sa čoskoro znova zazelená.

Lipnica lúčna.

Lipnica lúčna je najvýznamnejším druhom trávy v zmesi Water Saver. Škála odrôd lipnice lúčnej je veľmi veľká, avšak zmes Water Saver obsahuje len tie odrody, ktoré výskum spoločnosti Barenbrug označil za najlepšie v zmysle znášanlivosti sucha, odolnosti proti zime a opotrebeniu. Barimpala je odroda lipnice lúčnej, ktorá má dobré výsledky v suchých podmienkach, ako aj počas zimy.

Jedinečné odrody kostravy trsťovitej!

Špecifické odrody kostravy trsťovitej od spoločnosti Barenbrug vytvárajú hlboký koreňový systém, majú jemnejšie listy a vyššiu znášanlivosť sucha ako tradičné odrody kostravy trsťovitej. Okrem toho, mätonoh trváci obsiahnutý v zmesi Water Saver zabezpečuje rýchle vzchádzanie a bol špeciálne vybratý pre jeho znášanlivosť sucha.

Vyvážená kombinácia odrôd kostravy trsťovitej, mätonohu trváceho a lipnice lúčnej od spoločnosti Barenbrug v zmesi Water Saver zabezpečuje vynikajúcu znášanlivosť sucha a tepla. Mimoriadne hlboké korene (až do hĺbky 60 cm). Vďaka svojim hlbokým koreňom, zmes tráv Water Saver získava vodu z hlbších vrstiev pôdy. Štandardné trávy vytvárajú menej hlboké korene a vodu tak získavajú len z hornej vrstvy pôdy (horných 10 až 15 cm). Takéto rastliny v suchých podmienkach usychajú skoro, dokonca ešte pred nástupom extrémneho sucha.

Kostrava trsťovitá obsiahnutá v zmesi Water Saver má korene, ktoré siahajú do hĺbky viac ako 60 cm a v nich si ukladá vodu a živiny (cukry), čím si vytvára rezervu pre obdobia sucha. Lipnica lúčna zabezpečuje horizontálny rast, čím sa vytvára rozsiahla spleť podzemných pakoreňov a koreňov. Úspora vody a nákladov S osivom Water Saver môžete ušetriť až 70% z celkového množstva závlahovej vody.

V Taliansku, kde priemerná mesačná spotreba závlahovej vody predstavuje 120 litrov na m2 to vedie k celkovému zníženiu na 0,70 x 600 litrov = 420 litrov na m2 počas vegetačného obdobia, ktoré trvá od mája do októbra. To predstavuje 42 m3 vody na 100 m2!

Značka Green Earth.

Primárnym záujmom vývojových snáh spoločnosti Barenbrug je ekonomické a ekologické používanie a spravovanie trávnatých plôch. Svojou značkou kvality Green Earth spoločnosť Barenbrug pomáha správcom zelene dosiahnuť udržateľnejšie využívanie a riadenie trávnatých plôch. Rozsiahly výskum a mnohoročné skúsenosti poskytujú spoločnosti Barenbrug jedinečné poznatky o tom, ktoré kultivary a zmesi môžu zabezpečiť udržateľné používanie a riadenie trávnatých plôch.

Zloženie

Druh

40% Festuca arundinacea Barlexas II /Barcesar

40% Festuca arundinacea Firecracker LS/Barvado

10% Poa pratensis Barimpala/Barduke

10% Lolium perenne Barlancia/Barorlando

Špecifikácie

Výsev/100 m² : 3 – 3,5 kg

Výška kosenia: od 30 mm

Rýchlosť vzchádzania: normálna

Potreba dusíka: nízka

Rýchlosť rastu: normálna

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks