Wellina cibuľa jarná na skladovanie

Wellina cibuľa jarná na skladovanie

Počet hodnotení: 0 Objednávky (2)
0,81€
Kód produktu: 5467
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

NOVÉ. Jarná, na skladovanie. Vlastnosti odrody. Cibuľa Wellina je stredne skorá jarná cibuľa typu Rijnsburger, je vhodná pre priame siatie i pre výrobu sadzačky, veľmi vysoká odolnosť proti vybiehaniu do kvetu, výborne sklado...

Dostupné možnosti

Popis produktu

NOVÉ. Jarná, na skladovanie.

Vlastnosti odrody.

Cibuľa Wellina je stredne skorá jarná cibuľa typu Rijnsburger, je vhodná pre priame siatie i pre výrobu sadzačky, veľmi vysoká odolnosť proti vybiehaniu do kvetu, výborne skladovatelná.

Pestovanie cibule z priameho výsevu.

Pre pestovanie cibule sú najvhodnejšie stredne ťažké hlinitopiesočnaté pôdy v teplejších polohách. Zaraďujeme ju do druhej až tretej trate s dobrou zásobou živín, s pH minimálne 5,5. Vysievame čo najskôr na jar, aby semena mali dostatok vlahy, do riadkov 30 - 35 cm vzdialených, do hĺbky 2-3 cm. V riadku jednotíme podľa potreby na 4 - 5 cm. V priebehu vegetácie venujeme pozornosť kultivácii s cieľom udržať prevzdušnenú štruktúru pôdy. Závlaha je vhodná, ale iba do polovici júla. V uzavretých polohách a vo vlhkom období vyžaduje cibuľa od polovice júna ochranu fungicídmi proti plesni cibuľovej. Zberáme, keď je vňať polovice rastlín poľahnutá a cibule majú žltohnedú šupku. Dosušíme na záhonoch alebo na roštoch.

Na 10 m2 priameho výsevu potrebujeme 4,5 - 5,5 g osiva.
1 g osiva obsahuje 150 - 250 semien.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Elán F1 stálerodiaca jahoda kvetináč 11cm
Evie 2 jahody stálerodiace frigo sadenice
Zibarte divoká slivka na pálenie kontajner C10L
Altess  jahoda stálerodiaca nenáročná multiplat 10ks
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová multiplat 10ks
Aprica  jahoda skorá veľkoplodá multiplat 10ks