Xuan Cheng Jian ziziphus jujuba čínská ďatla kontajner C2 litre in vitro

Xuan Cheng Jian ziziphus jujuba čínská ďatla kontajner C2 litre in vitro

Počet hodnotení: 0 Objednávky (1)
36,00€
Kód produktu: 010920210002
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Ziziphus jujuba (čínska ďatla) XUAN CHENG JIAN je novinka, plody plné vitamínov a stopových prvkov má veľké, oválne, ďatlové sfarbené do lesklej žltej až červeno-hnedej. Chuť je sladká, veľmi chutná, pripomína ďatle, dužima je mäsitá, krémovo biel...

Popis produktu

Ziziphus jujuba (čínska ďatla) XUAN CHENG JIAN je novinka, plody plné vitamínov a stopových prvkov má veľké, oválne, ďatlové sfarbené do lesklej žltej až červeno-hnedej. Chuť je sladká, veľmi chutná, pripomína ďatle, dužima je mäsitá, krémovo biela.  Dozrieva v septembri až októbri a na strome vydrží aj počas zimy. Sú vhodné na priamy konzum, ale výborne aj na sušenie, želé, kompóty.

Vzrast má silný, vzpriamený a takmer bez tŕňov, Kvitne cez leto, od júna po august. Voči chorobám a škodcom je odolná, pestovanie je možné aj bez chemickej ochrany. bio.

Jujuba čínská je nenáročná subtropická rastlina, v tradičnej čínskej medicíne užívaná už viac ako 4000 rokov. Plody obsahujú antioxidanty, vitamín C, vitamíny skupiny B, karoten, ďalej ešte draslík, železo, vápník, fosfor, horčík, sodík, zinok, mangán, meď, kobalt a jód. Krík jujuby môže dorasť do 10 metrov, rastie veľmi pomaly, na zimu zhadzuje listy a niekedy máva trochu trnité konáre. Vrúbľované odrody dorastajú do 3 - 4 metrov.

Pestovanie
Vhodná na slnečné stanovište, chránené pred severnými vetrami, do priepustnej pôdy, ale znáša dobre aj sucho. Pôda je neprekáža ani s vysokým pH alebo zasolená. Je mrazuodolná do -20C až -25C. V prvých rokoch ju však treba chrániť pred zimou. Rast je silný aj bez vysokej starostlivosti a hnojenie je postačujúce na jar.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Dahli jahody veľmi skoré multipack 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks
Elán F1 stálerodiaca jahoda kvetináč 11cm