Zabeliana prunus laurocerasus vavrínovec lekársky v bale 40-50cm

Zabeliana prunus laurocerasus vavrínovec lekársky v bale 40-50cm

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 030520016
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Zabeliana prunus laurocerasus vavrínovec lekársky je vysoko mrazuodolná odroda a má svetlé zelené listy. Rast je nízky do 1m výšky a 2m šírky. Patrí medzi dekoratívne stálozelené kry, výborné do živých plotov, ako solitér a do kvetináčov...

Popis produktu

Zabeliana prunus laurocerasus vavrínovec lekársky je vysoko mrazuodolná odroda a má svetlé zelené listy. Rast je nízky do 1m výšky a 2m šírky.

Patrí medzi dekoratívne stálozelené kry, výborné do živých plotov, ako solitér a do kvetináčov, vďaka svojmu hustému porastu. Kvety sú biele s príjemnou vôňou, čas kvitnutia je začiatkom mája až koncom mája, rýchlosť rastu je pomalý. Neskôr sa tvoria dekoratívne čierne bobule. Pri výsadbe je dôležitá poloha chránená pred silným vetrom, vyhovuje mu viac tieň a polotieň, než slnko. Cez zimu je citlivý na mráz a  je vhodná koreňová pokrývka. Pôdna vlhkosť suchá až vlhká, pôdna štruktúra normálna až ľahšia, pôdne pH mierne kyslá až zásaditá, zásobenie živinami normálne. Ker nie je náročný na znečistené ovzdušie a suché pôdy. Tvarovanie a strihanie je najlepšie počas júna a ručne, bez elektríckých prístrojov, ktoré môžu poškodiť listy.

Zakúpiť je možné v bale 40-50cm začiatkom jari a jesene.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks