Klaria cibuľa jarná na skladovanie odolná

Klaria cibuľa jarná na skladovanie odolná

Počet hodnotení: 0 Objednávky (21)
1,26 €
Výrobca: Semo semená
Kód produktu: 091220200001
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

NOVÉ. Jarná, na skladovanie. Vlastnosti odrody. Cibuľa kuchynská Klaria je skorá až poloskorá (vegetačná doba cca 126 dní) odroda jarnej cibule. Pevne priliehajúca šupka cibule má hnedožltú až bronzovú farbuu...

Dostupné možnosti

Popis produktu

NOVÉ. Jarná, na skladovanie.

Vlastnosti odrody.

Cibuľa kuchynská Klaria je skorá až poloskorá (vegetačná doba cca 126 dní) odroda jarnej cibule. Pevne priliehajúca šupka cibule má hnedožltú až bronzovú farbuu, tvar cibule je guľovitý. Vňať cibule Klaria je vzpriamená. Odroda je odolná na vybiehanie a jej cibule se vyznačujú veľmi dobrou skladovateľnosťou. Jej prednosťou je taktiež vysoká odolnosť k nepriaznivým klimatickým podmienkám.

Pestovanie cibule z priameho výsevu.

Pre pestovanie cibule sú najvhodnejšie stredne ťažké hlinitopiesočnaté pôdy v teplejších polohách. Zaraďujeme ju do druhej až tretej trate s dobrou zásobou živín, s pH minimálne 5,5. Vysievame čo najskôr na jar, aby semena mali dostatok vlahy, do riadkov 30 - 35 cm vzdialených, do hĺbky 2-3 cm. V riadku jednotíme podľa potreby na 4 - 5 cm. V priebehu vegetácie venujeme pozornosť kultivácii s cieľom udržať prevzdušnenú štruktúru pôdy. Závlaha je vhodná, ale iba do polovici júla. V uzavretých polohách a vo vlhkom období vyžaduje cibuľa od polovice júna ochranu fungicídmi proti plesni cibuľovej. Zberáme, keď je vňať polovice rastlín poľahnutá a cibule majú žltohnedú šupku. Dosušíme na záhonoch alebo na roštoch.

Na 10 m2 priameho výsevu potrebujeme 4,5 - 5,5 g osiva.
1 g osiva obsahuje 150 - 250 semien.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks