Nugetka fazuľa skorá kríčková osivá Semo

Nugetka fazuľa skorá kríčková osivá Semo

Počet hodnotení: 0 Objednávky (2)
0,81€
Kód produktu: 5995
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

7 g. Hnedo béžové fazule, všestranné využitie. NOVÉ. Vlastnosti odrody. Skorá fazuľa kríčková Nugetka  so žltými lúskami dlhé  15 cm, ktorá dorastá do výšky 35 - 40 cm. Vysievame v máji - júni do hĺbky 5 - 8 cm do vyhriatej p...

Dostupné možnosti

Popis produktu

7 g. Hnedo béžové fazule, všestranné využitie. NOVÉ.

Vlastnosti odrody.

Skorá fazuľa kríčková Nugetka  so žltými lúskami dlhé  15 cm, ktorá dorastá do výšky 35 - 40 cm. Vysievame v máji - júni do hĺbky 5 - 8 cm do vyhriatej pôdy minimálne 9°C. Spon aspoň 30 x 40 cm. Odroda má hnedo béžové sfarbenie semien, ktorá je mnohostranne využiteľná v zrelom ( suché zrná na varenie ) a aj nezrelom stave tzv. voskovej zrelosti. Poskytuje výbornú surovinu na kuchynské spracovanie a aj konzervovanie. Vyžaduje dostatočné zalievanie. Môžeme postupne zberať od júla až do septembra.

Pestovanie.

Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy s výhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ju zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, ak teplota pôdy neklesá pod 10 stupňov C a pôda je dostatočne zásobená vlahou, čo býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka siatia - 4 až 7 cm u fazule kríčkovej, 6 - 8 cm u fazule tyčkovej. Kultivujeme iba do začiatku kvetu, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje padanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. Závlaha do začiatku kvetu a v suchých rokoch zvyšuje úrodu strukov. HTS 200 - 320 g. 1 g osiva obsahuje 4 - 5 semien.  

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Elán F1 stálerodiaca jahoda kvetináč 11cm
Evie 2 jahody stálerodiace frigo sadenice
Zibarte divoká slivka na pálenie kontajner C10L
Altess  jahoda stálerodiaca nenáročná multiplat 10ks
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová multiplat 10ks
Aprica  jahoda skorá veľkoplodá multiplat 10ks