Pakistan White moruša biela kontajner C20L

Pakistan White moruša biela kontajner C20L

Počet hodnotení: 0 Objednávky (2)
Výrobca: Slovplant
Kód produktu: 2021090710
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Pakistanská moruša začína vegetovať oveľa skôr ako ostatné naše domáce moruše a preto je po vypučaní citlivá na výskyt neskorých jarných mrazov. Preto je pestovanie v stredoeurópskych klimatických podmienkach možné len vo veľkom kvetináči. Morušu ...

Popis produktu

Pakistanská moruša začína vegetovať oveľa skôr ako ostatné naše domáce moruše a preto je po vypučaní citlivá na výskyt neskorých jarných mrazov. Preto je pestovanie v stredoeurópskych klimatických podmienkach možné len vo veľkom kvetináči. Morušu treba na prezimovanie umiestniť do nevykurovaného skleníka, umiestnenie mimo skleníka je možné až po pominutí jarných mrazov.

 

Moruša patrila dlhú dobu medzi naše tradičné ovocie, ktoré sa postupom času vytratilo. V tejto dobe sa dostáva viac a viac do povedomia. Patrí medzi medonostné rastliny s podlhovastými plodami, podobnými maline. Preto sa nazýva aj ako stromový malina. Je nenáročná na pestovanie, bez chemickej ochrany, vhodná do južných svahov s vlhkými pôdami. Z jedného stromku je možné získať z 70-100 kg sladkokyslých plodov. Majú liečivé, protizápalové účinky, využívajú sa nielen plody, ale i listy či kôra. Moruša má čierne (morus nigra), biele ( morus alba) a červené (morus rubra) sfarbené plody.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec podpník myrobalán prostokorenná
Aromas stálerodiaca jahoda kontajner
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Cupido jahoda stále rodiaca odolná kontajner P12cm
Cupido jahoda stále rodiaca odolná kontajner P27cm
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks