RPR Šport Barenbrug trávne osivo extrémne odolné 15kg

RPR Šport Barenbrug trávne osivo extrémne odolné 15kg

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
170,00 €
Výrobca: Barenbrug
Kód produktu: 151220200003
Dostupnosť:
Skladom

Prehľad

Barenbrug RPR SPORT trávna zmes má schopnosť regenerácie a najvyššiu intenzitu používania.S obsahom prípravku Yellow Jacket Water Manager! Najvyššia odolnosť proti opotrebeniu! Extrémne odolný a rýchlorastúci trávnik. Menej jednoročnej lip...

Popis produktu

Barenbrug RPR SPORT trávna zmes má schopnosť regenerácie a najvyššiu intenzitu používania.S obsahom prípravku Yellow Jacket Water Manager! Najvyššia odolnosť proti opotrebeniu! Extrémne odolný a rýchlorastúci trávnik. Menej jednoročnej lipnice lúčnej. Veľmi vysoká schopnosť regenerácie na jar. Používame na nový výsev ale aj na dosievanie.

S obsahom prípravku Yellow Jacket Water Manager!

Technológia zvyšovania kvality osív, ktorá je prvou svojho druhu na svete, zabezpečuje presné rozloženie vlhkosti na zaistenie optimálneho klíčenia a vzchádzania. Prípravok Yellow Jacket Water Manager bol vyvinutý spoločnosťou Aquatrols v spolupráci so spoločnosťou Barenbrug. Po zvlhčení sa podporná látka uvoľní do pôdy, kde sa priľne k zrnkám piesku, čím pre rastlinu vytvára tzv. zónu prežitia. Okrem zadržiavania vody táto zóna tiež reguluje množstvo vody v okolí každého semena, čím zabezpečuje optimálne podmienky pre rast životaschopných a rýchlo sa vyvíjajúcich rastlín.

Najvyššia odolnosť proti opotrebeniu!

Zmes RPR sa rozširuje horizontálne a vytvára prirodzenú spleť zakoreňujúcich stolón, ktoré v trávniku tvoria akúsi sieť, a tým zabezpečujú vynikajúcu odolnosť proti opotrebeniu. Narozdiel od samostatných rastlín, ako je tomu v prípade bežného mätonohu trváceho, každá rastlina v trávniku zo zmesi RPR je spojená s inou rastlinou a s hornou vrstvou pôdy. Riziko vykopnutia trávy na športovom ihrisku je oveľa nižšie vďaka tomu, že pevne drží na svojom mieste. To znamená, že sa na ihriskách môžu hrať najintenzívnejšie zápasy bez rizika vážneho poškodenia hustého trávnika. Revolučné riešenie: mätonoh trváci, ktorý sa rozmnožuje pomocou poplazov!

RPR je mätonoh trváci so schopnosťou regenerácie, ktorý je pevný ako oceľ, čím sa minimalizujú poškodenia spôsobené pri športe. Tento typ trávy je jedinečný tým, že jeho horizontálne sa rozširujúce stolóny vytvárajú trávnik, ktorý je mnohonásobne pevnejší, ako trávnik z iných odrôd mätonohu trváceho. Výsledkom je jedinečná kombinácia výhod: vysoká odolnosť proti opotrebeniu a rýchla regenerácia, čím sa minimalizuje poškodenie počas hry a zabezpečuje dobrý stav trávnika. Mimoriadne pevný a rýchlo vzchádzajúci trávnik RPR je prvým druhom trávy, v ktorom sa spája pevnosť a rýchlosť. Trávne osivo klíči veľmi rýchlo a má veľmi vysokú odolnosť proti opotrebeniu.                                                                                                                                                                                                             Rýchlo vzchádzajúci mätonoh trváci sa často kombinuje s lipnicou lúčnou. Výsledná zmes klíči a vzchádza veľmi rýchlo, ale jej odolnosť proti opotrebeniu nie je dostatočná. Osivo RPR spája pevnosť a rýchlosť, inými slovami: to najlepšie z dvoch svetov.

Menej lipnice ročnej

Osivo RPR je také odolné ako lipnica lúčna, ale vzchádza oveľa rýchlejšie, a tak do veľkej miery znižuje riziko prieniku neželanej lipnice ročnej. To v sebe zahŕňa výhodu hustejšieho a lepšie zakoreneného trávnika, ktorý potrebuje menej hnojiva a vody.

Podrobnejšie informácie o lipnici ročnej nájdete na stránke http://www.barenbrug.biz/poa-annua.

Mimoriadna schopnosť regenerácie na jar. Športové ihriská sa používajú po celý rok.

Zmes RPR možno vysievať na jar, čím sa zabezpečí celoročne hustý trávnik. Určite nechcete trávnik, ktorý sa nemôže využívať na športy, napríklad v zime. Hráči chcú aj v zime hrať na čo najlepších ihriskách. Osivo RPR na jar zaručuje skorý rast, a tak umožňuje skorší začiatok hernej sezóny.

Zloženie

Druh

RPR                                50%

Lolium perenne           50%

Špecifikácie

Výsev/100 m² : 2 – 2,5 kg

Výška kosenia: od 20 mm

Rýchlosť vzchádzania: veľmi rýchla

Potreba dusíka: vysoká

Rýchlosť rastu: rých

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks