Schipkaensis marcophylla prunus laurocerasus vavrínovec lekársky v bale 40-50 cm

Schipkaensis marcophylla prunus laurocerasus vavrínovec lekársky v bale 40-50 cm

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 030520013
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Schipkaensis marcophylla prunus laurocerasus vavrínovec lekársky patrí medzi známe dekoratívne stálozelené kry, výborné do živých plotov, ako solitér a do kvetináčov, vďaka svojmu silnému hustému porastu. Oproti ostatným odrodám je tolerantná na m...

Popis produktu

Schipkaensis marcophylla prunus laurocerasus vavrínovec lekársky patrí medzi známe dekoratívne stálozelené kry, výborné do živých plotov, ako solitér a do kvetináčov, vďaka svojmu silnému hustému porastu. Oproti ostatným odrodám je tolerantná na mrazy. Jeho prednosťou sú dlhé(15cm), lesklé tmavo zelené listy, v priemere dorastá do výšky a šírky 3 m.

Odroda je bohato kvitnúca, kvety sú biele s príjemnou vôňou, čas kvitnutia je začiatkom mája až koncom mája, rýchlosť rastu je pomalý. Pri výsadbe je dôležitá poloha chránená pred silným vetrom, vyhovuje mu viac tieň a polotieň, než slnko. Cez zimu  je vhodná koreňová pokrývka. Pôdna vlhkosť suchá až vlhká, pôdna štruktúra normálna až ľahšia, pôdne pH mierne kyslá až zásaditá, zásobenie živinami normálne. Ker nie je náročný na znečistené ovzdušie a suché pôdy. Tvarovanie a strihanie je najlepšie počas júna a ručne, bez elektríckých prístrojov, ktoré môžu poškodiť listy.

Zakúpiť je možne v bale 40-50cm začiatkom jari a jesene.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Bellamira mirabelka neskoršia 3-ročná podpník St.Julien kontajner C10L
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Compacta marhuľa  samoopelivá letná prostokorenná podpník myrobalán
Daroyal jahoda veľmi skorá multiplat 10ks