Shandong moruša biela ker kontajner C20L

Shandong moruša biela ker kontajner C20L

Počet hodnotení: 0 Objednávky (4)
Výrobca: Slovplant
Kód produktu: 070720210001
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

SHANDONG  je málo rozšírená veľkoplodá moruša s bielymi plodmi. Kombinuje  v sebe veľkoplodosť 3-4cm a dostatočnú mrazuvzdornosť do -23°C. Začína plodiť ovocie už v druhom roku po vysadení, je samoopelivá. Úrody sú vysoké a pravidelné. Dozrieva ko...

Popis produktu

SHANDONG  je málo rozšírená veľkoplodá moruša s bielymi plodmi. Kombinuje  v sebe veľkoplodosť 3-4cm a dostatočnú mrazuvzdornosť do -23°C. Začína plodiť ovocie už v druhom roku po vysadení, je samoopelivá. Úrody sú vysoké a pravidelné. Dozrieva koncom júna až začiatkom júla. Plody v plnej zrelosti mliečno biele, po prezretí sa plody začínajú sfarbovať do fialova. Chuť je veľmi sladká a aromatická. Vzhľadom na vysoký obsah cukru a malý obsah kyselín v plodoch používajú rôzne ázijské populácie biele moruše rozomleté na prášok ako sladidlá. Boli preukázané liečivé vlastnosti ovocia, listov, koreňov a kôry. Strom sa môže dožiť aj viac ako sto rokov. Pre svoju odolnosť voči chorobám je obzvlášť zaujímavá pre ekologické poľnohospodárstvo a záhradkárov.

 

Moruša patrila dlhú dobu medzi naše tradičné ovocie, ktoré sa postupom času vytratilo. V tejto dobe sa dostáva viac a viac do povedomia. Patrí medzi medonostné rastliny s podlhovastými plodami, podobnými maline. Preto sa nazýva aj ako stromový malina. Je nenáročná na pestovanie, bez chemickej ochrany, vhodná do južných svahov s vlhkými pôdami. Z jedného stromku je možné získať z 70-100 kg sladkokyslých plodov. Majú liečivé, protizápalové účinky, využívajú sa nielen plody, ale i listy či kôra. Moruša má čierne (morus nigra), biele ( morus alba) a červené (morus rubra) sfarbené plody.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec podpník myrobalán prostokorenná
Aromas stálerodiaca jahoda kontajner
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Cupido jahoda stále rodiaca odolná kontajner P12cm
Cupido jahoda stále rodiaca odolná kontajner P27cm
Darselect jahoda stredne skorá multiplat 10ks