Višne ovocné stromy

Višne ovocné stromy

Višne majú výborné červené plody s vysokým obsahom vitamínov, a narozdiel od čerešne má menší strom a lepšiu opelivosť. 

Stromky sú menej vzrastné so širokou korunou, patrí medzi najskoršie pučacie druhy a preto je dôležité sadiť na jeseň do 15.10. alebo veľmi skoro an jar do nalievania púčikov. Je dôležité prerieďovanie a presvetľovanie koruny, či aj skarcovanie konárov. 

Výhodou je odolnosť voči mrazu, drevo i púčiky, čím je umožnené pestovanie aj vo vyšších polohách. Na pôdu nemajú vysoké nároky, vhdoná je piesočnatá-hlinitá pôda a nevhodná zamorkená a ťažká. 

POZOR!!! PROSTOKORENNÉ A BALOVÉ VÝPESTKY SA DAJÚ VYSÁDZAŤ IBA V SKORÝCH JARNÝCH A NESKORÝCH JESENNÝCH MESIACOCH. KONTAJNEROVANÉ SADENICE SA DAJÚ SADIŤ POČAS CELÉHO ROKU.

Zobrazenie mriežky:

Érdi Botermo višňa samoopelivá prostokorenná podpník mahalebka

(0)
Objednávky (17)

Višňa Érdi Botermo je nenáročná, samoopelivá odroda, kyselka, ktorá dozrieva koncom júna až začiatkom júla. Má stredne veľké plody,guľatého tvaru, ktoré nepraskajú, žiarivo červnej farby so stredne pe..

13,00 €

Fanal višňa neskorá samoopelivá prostokorenná podpník čerešňa vtáčia

(0)
Objednávky (7)

Višňa Fanal samoopelivá kyselka, má stredne veľké až väčšie tmavočervené plody, guľaté s pevnou a lesklou šupkou. Dužina je tmavočervená, mäkšia, čím je slabo oddeliteľná od kôstky a šťavnatá, natrpkl..

12,00 €

Jachim stĺpová višňa rezistentná

(0)
Objednávky (0)

Jachim je samoopelivá višňa stĺpovitého tvaru, ideálna do malých záhrad. jej udržba nenáročná na rez a má chutné plody  kde prevažuje sladká nad kyslou ideálna do malých záhrad.  Je rezistentná voč..

19,00 €

Meteor Korai višňa skorá prostokorenná podpník Mahalebka

(0)
Objednávky (2)

Višňa Meteor Korai patri medzi samoopelivé, skoré, tmavočervené odrody, s polotuhou, šťavnatou a sladko-kyslou dužinou. Plody dozrievajú v druhej polovici júna. Vzrast je bujný, úrodnosť je vysoká. Je..

12,00 €

Morela višňa neskorá samoopelivá

(0)
Objednávky (4)

Višňa Morela neskorá, kyselka, ktorá dozrieva koncom júla až začiatkom augusta. Má stredne veľké, guľaté tmavočervené plody, matne lesklá šupka.  Dužina je tmavočervená, stredne pevná, šťavnatá, čím j..

12,00 €

Morellenfeuer višňa neskorá odolná

(0)
Objednávky (5)

Višňa Morellenfeuer je to neskorá kyselka, má polosladkú chuť a je hlavne výborná hlavne na priamy konzum. Pevnosť medzi plodom a stopkou je vysoká. Má stredne veľké (4,8g) tmavé hnedočervené plody. D..

12,00 €

Safir višňa samoopelivá rezistentná

(0)
Objednávky (0)

Višňa Saphir (Safír) má stredne silný vzrast s guľovou korunou, plody sú stredne veľké až veľmi veľké, guľaté, skoro čierne zafarbené. Dužina je tmavá, mäkká s vysokým obsahom šťavy a je ľahko oddelit..

17,00 €

Saskia višňa rezistentná samoopelivá podpník Gizela5 prostokorenná

(0)
Objednávky (4)

Višňa Saskia má veľmi dobrú kvalitu plodov, čím je výborná na priamy konzum. Plody sú veľmi veľké (7,5g), sfarbené do tmavočervena, pevné a odolné voči praskaniu. Chuť majú lahodnú sladkokyslú, prevaž..

27,00 €

Sladkovišňa skorá čerešňovišňa prostokorenná podpník mahalebka

(0)
Objednávky (0)

Sladkovišňa skorá, alebo čerešňovišňa má veľké červené plody dozrievajúce v prvej polovici júna. Dužina je pevná, aromatická a veľmi chutná. Rast má prirodzený do vretena, takže nezaberá veľkú plochu...

12,00 €

Újfehertoi Furtos višňa

(0)
Objednávky (12)

Višňa Újfehertoi Furtos má stredne veľké, guľaté, tmavo-červené plody, dužina je mäkká, jemná a šťavnatá, dobre oddeliteľná od kôstky. Veľmi chutná, sladká až nakyslá. Vysoko a pravidelne rodiaca, zre..

15,00 €
Nie je skladom

Achát višňa rezistentná samoopelivá kontajner C10 podpník Colt

(0)
Objednávky (12)

Višňa Achát patrí medzi nové odrody, má kvalitné plody, vhodná na transport a rezistentná voči monilióze, listovej škvrnitosti. Je samoopelivá s veľkými plodmi harmonickej chuti. Dozrieva v druhej pol..

Nie je skladom

Čudovišňa čerešňo-višňa kontajnerovana L4C

(0)
Objednávky (1)

Kríženec čerešne s višňou s veľkými atraktívnymi plodmi a jedinečnou chuťou jemnej višne bez nadmernej kyslosti. Odroda je rezistentná voči monilióze a listovej škvrnitosti a odolná voči mrazu. Ras..

Zobrazenie 1 až 12 z 22 (2 stránok)