Albomarginatus euonymus japonicus bršlen C1.5L/ 20-25

Albomarginatus euonymus japonicus bršlen C1.5L/ 20-25

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
Výrobca: Avaxa Stolker
Kód produktu: 300520006
Dostupnosť:
Na dotaz Sezónny produkt

Prehľad

Albomarginatus euonymus japonicus bršlen má pekné veľké, oválne listy sfarbené do zelena lemované bielou. Vzrast je pomalý a hustý. Dorastá do výšky 3 m. Na začiatku leta kvitnú drobné zelené kvietky, príležitostne sa objavujú ružové plody, ktoré ...

Popis produktu

Albomarginatus euonymus japonicus bršlen má pekné veľké, oválne listy sfarbené do zelena lemované bielou. Vzrast je pomalý a hustý. Dorastá do výšky 3 m. Na začiatku leta kvitnú drobné zelené kvietky, príležitostne sa objavujú ružové plody, ktoré sa otvárajú na jeseň, a odhaľujú oranžové bobule. 

Euonymus po slovensky bršlen patrí medzi nenáročné listnaté kry na pestovanie, ktoré  prinášajú pekný porast počas celého roka. Ker nie je náročný na pôdu, najlepšie rastie v priepustnej záhradnej pôde a toleruje prechodné sucho. Veľmi vhodné je záveterné stanovisko, kde sú chránené pred silným vetrom a mrazom. V prvých rokoch po výsadbe je dobré ich namulčovať vrstvou kôry, aby sa pôda nevysúšala a zároveň sa tým zabezpečí lepšia ochrana pred extrémnymi mrazmi. Znášajú akékoľvek stanovisko, v úplnom tieni však bude intenzita sfarbenia nižšia. Sú mrazuvzdorné do -24°C a vhodné aj na pestovanie v črepníkoch.

 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Captcha
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová pineberry 1ks
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec kontajner C10 podpník St. Julien
Aprimira marhuľa mirabelka kríženec podpník myrobalán prostokorenná
Asia jahoda obria stredne skorá multiplat 10ks
Clery jahoda veľmi skorá multiplat 10ks
Dahli jahody veľmi skoré multipack 10ks