Tricolor Purpurea Fagus sylvatica Buk lesný kontajner / 125-150 cm

Tricolor Purpurea Fagus sylvatica Buk lesný kontajner / 125-150 cm

Počet hodnotení: 0 Objednávky (0)
80,00€
Výrobca: arboeko
Kód produktu: 25062020001
Dostupnosť: Skladom
Počet semien v 1 grame

Prehľad

Tricolor Purpurea Fagus sylvatica Buk lesný je známy pre svoje krásne pestré sfarbenie lístia, je to opadavý, malý strom. Lístie je dlhé 4 cm, na začiatku je sfarbenie fialové s ružovým okrajom, neskôr sa počas sezóny sfarbenie mení na bronzovo ze...

Popis produktu

Tricolor Purpurea Fagus sylvatica Buk lesný je známy pre svoje krásne pestré sfarbenie lístia, je to opadavý, malý strom. Lístie je dlhé 4 cm, na začiatku je sfarbenie fialové s ružovým okrajom, neskôr sa počas sezóny sfarbenie mení na bronzovo zelenú s ružovým okrajom, a na jeseň sa mení na bronzovo zlatú. Počas zimy, po opadnutí lístia, odhaľuje sa jeho šedá kôra, ktorá spestruje záhradky. Kvinutie začína v polovici jari, drobné žlto- zelené kvietky, neskôr po nich nasleduje štetinové ovocie, tie dozrievajú na jeseň.

Je to nenáročná odroda s dobrou odolnosťou voči chorobám. Je milovníkom polotieňa až tieňa, hlavne mu to vyhovuje, kvôli lístiu, ktoré môže na slnku ohnednúť. Vyhovuje mu dobre odvovnená pôda, so živinami a dobrou vlahou. Je to nenáročná odroda s dobrou odolnosťou voči chorobám.

Pestuje sa ako dekorácia do záhrad, ale i do živých plotov. V primere dorastá do 6-9 m a do 3-6m šírky. Je možné strihanie konárov, ktoré sú poškodené, ale nepotrebuje nejakú väčšiu pozornosť.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               
Zibarte divoká slivka na pálenie kontajner C10L
Altess  jahoda stálerodiaca nenáročná multiplat 10ks
Anablanca jahoda stálerodiaca ananásová multiplat 10ks
Aprica  jahoda skorá veľkoplodá multiplat 10ks
Aprimira marhuľa mirabelka  kríženec
Aromas jahoda stálerodiaca aromatická multiplat 10ks